Blog

Pożyczka pozabankowa od ręki - gdzie dostaniesz pożyczkę od zaraz?

Pożyczka pozabankowa od ręki - gdzie dostaniesz pożyczkę od zaraz?

Pożyczka pozabankowa od ręki - gdzie dostaniesz pożyczkę od zaraz?
Rynek pożyczek pozabankowych rozwija się bardzo dynamicznie. Z roku na roku odnotowuje kolejne wzrosty. Przybywa klientów, którzy chętnie korzystają z tej formy pożyczania pieniędzy. W związku z tym firmy rozwijają swoje oferty, wprowadzają nowe produkty i rozwiązania. 

Pieniądze dostępne ‘od zaraz’
Jedną z najważniejszych cech pożyczek pozabankowych, na którą zwracają uwagę klienci, jest jej dostępność. Chodzi zarówno o dostęp do samych podmiotów i produktów, jak i o czas, w jakim możemy zrealizować transakcję. 
Częstymi klientami firm pożyczkowych są osoby, które potrzebują pieniędzy ‘od zaraz’. Nieprzewidzianych okoliczności, które wręcz zmuszają do poszukiwania dodatkowej gotówki, której nie mamy, jest naprawdę wiele. 

Pilne wydatki
Najczęściej chodzi o nieprzewidziane naprawy, remonty, zakup nowego sprzętu na miejsce starego, który odmówił posłuszeństwa. To sprawy nie cierpiące zwłoki. Podobnie jak naprawa samochodu, który jest jedynym środkiem transportu. Lub opłacenie zobowiązań nie mogących czekać – czynszu, rachunków. 
Zdarza się i tak, że dodatkowych pieniędzy potrzebujemy w związku z nadarzającą się okazją zakupu produktów czy usług w promocyjnych cenach, które bywają ograniczone czasowo. Mowa zarówno o sprzęcie RTV AGD, jak i o wyjazdach wakacyjnych – ofertach ‘last minute’. 

Jak szybko można pożyczyć pieniądze?
Wiele podmiotów pozabankowych reklamuje swoje pożyczki jako szybkie. Wśród ofert zobaczymy określania „chwilówka”, pożyczka ekspresowa, pożyczka w 15 minut. Czy rzeczywiście można pożyczyć pieniądze w 15 minut? A jeśli tak, od czego to zależy?

Po pierwsze, wpływa na to ograniczenie formalności. Niezależnie czy korzystamy z oferty stacjonarnych podmiotów, czy pożyczamy za pomocą platformy internetowej, nie musimy dostarczać zaświadczeń, ani przechodzić przez procedurę sprawdzania zdolności kredytowej. W większości przypadków wystarczy po prostu dowód osobisty lub inna forma potwierdzenia tożsamości klienta. Sprawdzenie tożsamości Jest dość łatwym procesem w przypadku placówki stacjonarnej. Ale firmy prowadzące swoją działalność w Internecie, również zadbały o sprawny przebieg tej procedury. Korzystają z narzędzi, dzięki którym w przeciągu minut można dopełnić tej formalności. 
I jeszcze ważna informacja dla korzystających z e-pożyczek. Posiadanie konta bankowego w tym samym banku, co pożyczkodawca znacznie wpływa na czas księgowania przyznanych środków.