Blog

Jak wziąć kredyt pozabankowy bez wychodzenia z domu?

Jak wziąć kredyt pozabankowy bez wychodzenia z domu?

Z raportu opracowanego w 2017 r. przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że Polacy coraz częściej i chętniej korzystają z kredytów pozabankowych udzielanych przez internet. Wiele faktów przemawia za tym, że jest to jedna z najwygodniejszych form pozyskania dodatkowej gotówki. Jak wziąć kredyt pozabankowy nie wychodząc z domu?

Zacznij od weryfikacji firmy

Pierwszy i najważniejszy krok to oczywiście wybranie takiego podmiotu, który jest wiarygodny. Rejestry, które przyjdzie nam sprawdzić, są dostępne on-line. Można zatem to zrobić nie opuszczając domu. Warto zacząć od Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Rejestr dostępny na stronie www Komisji. Gdzie jeszcze można to zrobić? W elektronicznej bazie Krajowego Rejestru Sądownictwa – faktyczne istnienie podmiotu potwierdza nadany mu numer KRS. Kolejnym źródłem jest Rejestr Firm Pożyczkowych prowadzony przez Związek Firm Pożyczkowych (ZFP). Listę członków ZFP, która już stanowi wiarygodne źródło informacji, można sprawdzić na stronie tej instytucji.

Porównaj oferty, przeczytaj umowę

Kolejny krok to przeanalizowanie i wybranie najkorzystniejszej oferty. To również dość prosta sprawa, jeśli skorzystamy z internetowych porównywarek ofert podmiotów pozabankowych.

Jeśli wybraliśmy już firmę pożyczkową, z której usług chcemy skorzystać, warto wcześniej zapoznać się z umową, która powinna być udostępniona na jej stronie internetowej w widocznym miejscu.

Złóż wniosek on-line

Jakie są dalsze etapy postępowania? Wszystkie powinny być jasno opisane na stronie internetowej danej firmy. Po pierwsze, należy wypełnić formularz rejestracyjny on-line i podać niezbędne dane. Następnie zostaniemy poproszeni o potwierdzenie swojej tożsamości. Ten proces również odbywa się on-line.

Potwierdzenie tożsamości on-line

Weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy to bardzo ważny element procesu udzielania pożyczki. Dzięki niej firma upewnia się, że klient jest rzeczywiście tą osobą, za która się podaje. To wyklucza również oszustwa czy wyłudzenia. Najczęściej stosowanymi narzędziami są przelew weryfikacyjny lub aplikacja Kontomatik. Cały proces znów odbywa się on-line.

Gotówka na Twoim koncie

Jeśli powyższe kroki przebiegły pomyślnie, wystarczy czekać na decyzję o przyznaniu pożyczki i przelanie gotówki na wskazane konto. Jak długo przyjdzie nam czekać na pieniądze? W większości przypadków to rzeczywiście kwestia 15 minut. Warto podkreślić, że posiadanie rachunku bankowego w tym samym banku co pożyczkodawca maksymalnie przyspiesza proces. Jego długość uzależniona jest również od tego, jak sprawnie sami będziemy działać.